Menu
Web Sayfası Sponsorlarımız
BİRLİĞİMİZDEN HABER VE DUYURULAR

Başkanımız hammadde fiyat artışlarına değindi

Başkanımız M.Ülkü Karakuş Nasıl Bir Ekonomi gazetesinde küspeler başta olmak üzere yem hammadde fiyat artışlarına değinerek, sektörümüzün taleplerini iletmiştir. Detaylar için tıklayınız

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ EYLEM PLANI ÇALIŞTAYINA KATILDIK

Türkiye’nin Sera Gazı Azaltım Hedefinin Revizyonu ve Uzun Vadeli İklim Değişikliği Stratejisinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında düzenlenen İklim Değişikliği Eylem Planı Paydaş Katılım Toplantısı 11.01.2023 tarihinde Ankara’da düzenlenmiştir.

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Sektör paydaşlarımızdan Özova Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat İçcan’ ın kardeşi Mete İçcan’ın vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumun cenazesi yarın (03.01.2023) Hatay Kırıkhan Hacı Meryem İçcan Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip defnedilecektir. Sektörümüz adına merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

BİYOGÜVENLİK KARARI YAYINLANDI

Biyogüvenlik Kararı 30.12.2022 tarih ve 32059 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Bu karar (karar no:40) ile genetik yapısı değiştirilmiş NK603XMON810 mısır çeşidinin yem amaçlı kullanımı onaylanmıştır.

“ÜLKEN İÇİN ÜRET PANELİ”NE KATILDIK

Anadolu İzlenimleri Dergisi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile 28 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilen “Ülken İçin Üret Paneli” , FAO Türkiye Temsilcisi Viorel Gutu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Dr. Nihat Pakdil, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Necdet Ünüvar ile Tarım ve Orman Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üreticiler, akademisyenler ve öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirilmiştir. Panelde, tarımsal üretimin önemi, karşılaşılan zorluklar, tarım politikaları, kırsal kalkınma, hayvansal üretim konuları ele alınmıştır.

3.Uluslararası Hayvan Besleme Kongresi Başladı

Hayvan Besleme Bilim Derneği’nin organize ettiği, Birliğimizce de desteklenen 3.Uluslararası Hayvan Besleme Kongresi Antalya’da gerçekleştirilmektedir. Kongrenin panel oturumunda Başkanımız M. Ülkü Karakuş panelist olarak yer almıştır. Başkanımız, konuşmasında yem üretiminde sürdürülebilirliği etkileyen hususları ele almıştır.