Menu
Web Sayfası Sponsorlarımız
BİRLİĞİMİZDEN HABER VE DUYURULAR

BAŞKANIMIZIN KAMUOYU AÇIKLAMASI

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) konusundaki gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Son günlerde tüketicilerin Koronavirüs nedeniyle özellikle gıda ürünlerinin bulunamayacağı endişesi ile panik halinde marketlere gidip ihtiyaçlarının çok üzerinde alışveriş yaptıklarını gözlemliyoruz. Türkiye'nin an itibarıyla hem bitkisel üretimde hem de hayvansal üretimde kendine yeterliliği üst seviyededir.

14. TUYEM HAKKINDA DUYURU

Türkiye Cumhuriyeti ve K.K.T.C’nin ilgili makamlarınca Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) bulaşmasını önlemeye yönelik toplantılar ve uçuşlar konusunda almış olduğu kararlar nedeniyle 14. Uluslararası Yem Kongresi ve Yem Sergisi TUYEM’in Ekim ayı sonuna ertelenmesine karar verilmiştir.

Çiftçi - Sanayici Diyalogu Projesi, Tarım - Gıda Politikaları Çalıştayı 10 Mart 2020'de Ankara'da gerçekleştirilecek

Gıda, İçecek ve Tarım Politikaları Araştırma Merkezi (GİFT) tarafından, Çiftçi – Sanayici Diyaloğu Projesi kapsamında düzenlenen Tarım-Gıda Politikaları Çalıştayı 10 Mart 2020 tarihinde Wyndham Ankara Otel’de gerçekleştirilecektir. Çalıştayda beslenme politikaları, iklim değişikliği, tarım teknolojileri, tarım ürünleri fiyat oluşumu, tarım finansmanı ve girdileri ve tarımsal destekleri konuları ele alınacaktır

BAŞKAN YARDIMCIMIZ BEKİR TAŞKALDIRAN ÇİTÇİ TV'DE

Başkan Yardımcımız Bekir Taşkaldıran Çİftçi TV'de hayvancılık gündemine ilişkin konuları değerlendirecek.

YEM KATKI MADDELERİNİN ONAYLANMASI VE ETİKETLENMESİ KONUSU ELE ALINDI

Tarım ve Orman Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Yem Dairesinde yem katkılarının / premikslerin onaylanması ve etiketlenmesi konusundaki toplantıda Bakanlığımız, TÜYEKAD üyeleri ve Birliğimiz temsilcileri bir araya geldi.

BAŞKANIMIZ M.ÜLKÜ KARAKUŞ'UN SEKTÖRÜMÜZE İLİŞKİN GÖRÜŞLERİ FEED PLANET DERGİSİ'NDE YAYINLANDI

Başkanımız M.Ülkü KARAKUŞ'un sektörümüz gündemine ilişkin görüşleri, Feed Planet Dergisi'nin Ocak-Şubat 2020 sayısında yayınlandı. Başkanımızın Feed Planet Dergisi Röportajını okumak için tıklayınız.