Menu
Web Sayfası Sponsorlarımız
BİRLİĞİMİZDEN HABER VE DUYURULAR

ithalat rejimi kararına ek karar yayınlandı

10.08.2018 tarih ve 30505 sayılı Resmi Gazete 'de yayınlanan İthalat Rejimi Kararına Ek Karar ile bazı yem ham maddelerinin gümrük vergilerinde değişiklik yapılmıştır. İlgili karar için tıklayınız.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BAKAN YARDIMCILARI ATANDI

9 Ağustos 2018 tarih ve 30504 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararları ile Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Mehmet Hadi TUNÇ, Akif ÖZKALDI ve Mustafa AKSU atanmıştır. İlgili kararlar aşağıda sunulmuştur.

BİYOGÜVENLİK KURULU'NUN GÖREV VE YETKİLERİ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINA DEVREDİLDİ

02.08.2018 tarih ve 30497 sayılı Resmi Gazetede 2018/3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi yayınlanmıştır.

BİYOGÜVENLİK KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Anayasada Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK/703) 09.07.2018 tarih ve 30473 sayılı 3. Mükerrer Resmi Gazetede yayınlanmıştır.

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Yayın Kurulu Üyemiz, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin CEYLAN’ın babası Mahir CEYLAN’ın vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumun Cenazesi; 16 Temmuz 2018 Pazartesi günü (bugün) ikindi namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Birliğimiz Denetim Kurulu önceki dönem üyesi, Akgün Yem San. ve Tic. A.Ş.’nin kurucu ortaklarından Ruhi AKGÜN ‘ün vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumun cenazesi 16.07.2018 tarihinde (bugün) Kara Mustafa Paşa Camiinde kılınacak öğle namazının ardından Merzifon Şehir Mezarlığı’na defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.