Menu
Web Sayfası Sponsorlarımız
BİRLİĞİMİZDEN HABER VE DUYURULAR

"Yem sanayicileri,sektördeki daralmaya rağmen üretimini korumak istiyor"

Başkanımız, Sayın M.Ülkü KARAKUŞ'un sektörümüze ilişkin değerlendirmeleri 24.12.2019 tarihli Dünya Gazetesi2nde yayınlanmıştır. İlgili röportaj için tıklayınız.

LİSANSLI DEPOLARDA MUHAFAZA EDİLEN ÜRÜNLER İÇİN DESTEKLEME ÖDEMESİ HAKKINDA KARAR YAYINLANDI

24 Aralık 2019 tarih ve 30988 sayılı Resmi Gazete'de Tarımsal Ürünlerin 5300 Sayılı Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Kanunu Çerçevesinde Lisans Alarak Faaliyet Gösteren Depolarda Muhafaza Edilmesi Halinde Destekleme Ödemesi Yapılmasına İlişkin Karar (Karar Sayısı: 1843) yayınlanmıştır.

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Birliğimiz üyelerinden Bolu Kalite Yem A.Ş.’nin kurucusu sektörümüzün değerli emektarı Ziraat Yüksek Mühendisi M. Şerafettin ERBAYRAM’ın vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

DEĞERLENDİRME TOPLANTISINDA TRANSGENİK ÜRÜNLERDEN KAYNAKLI SORUNLAR ELE ALINDI

Birliğimizce, 11.12.2019 tarihinde Ankara Ticaret Odasında Birliğimiz yönetim kurulu üyeleri, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler ve sektör paydaşlarımızın katıldığı transgenik ürünlerden kaynaklı sorunların ve çözüm önerilerinin ele alındığı bir değerlendirme toplantı gerçekleştirilmiştir.

Gıda ve Yem İşletmelerinde Çalıştırılması Zorunlu Meslek Mensuplarının Belirlenmesine Dair Tebliğ Yayınlandı

Gıda ve Yem İşletmelerinde Çalıştırılması Zorunlu Meslek Mensuplarının Belirlenmesine Dair Tebliğ (No: 2019/48), 6 Aralık 2019 tarih ve 30970 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.